Sokol kremže
Předmětem soutěžě bylo nalezení správného místa pro vybudování zázemí Sokola v obci Křemže.
Objekt zázemí hřiště jako PLATFORMA, altán pro komunitu.
Objekt zázemí jako vstupní BRÁNA.
Objekt zázemí jako HLEDIŠTĚ pro sledování hry.
Objekt je umístěn na ose hřiště, kde je vytvořen nový, hlavní vstup na kurt. Celodřevěná konstrukce se skládá ze dvou deskových roštů nesených sloupky, mezi které jsou vloženy dvě hmoty se stěnami z překližky. Průchod mezi nimi kromě vstupu na kurty slouží jako společenský krytý prostor, kde je také okénko do kuchyně pro výdej jídla a může zde být několik stolů pro posezení. 
Ze strany kurtu se pod přesahem střechy dá na stojáka sledovat hra, na pultu mezi sloupky mohou být diváci opřeni a mít na něm položen kelímek s pivem. Síťovina plotu je zvednutá nad úroveň střechy, mimo to nezasahujeme do konstrukce oplocení kurtu.
Podlaha objektu je ve výšce půl metru nad terénem, vyrovnává se tím výškový rozdíl mezi úrovní zeleného plácku a kurtu. Na podkladové desce se tak směrem na zelený plácek dá sedět ve výšce půl metru a sledovat odtud dění na plácku.
Dřevěný podkladový rošt sedí na betonových patkách posazených na terénu. Ze západní strany podél hrany hřiště vede k objektu mírná rampa zajišťující bezbariérové využívání objektu.
Místo: Křemže
Fáze: soutěž - 3. místo
Rok: 2019

další projekty

Nahoru