Beckman Coulter
kanceláře a showroom
Inovace. Laboratoř. Budoucnost.
Beckman Coulter je světovým lídrem v oblasti klinické diagnostiky. Pro tuto americkou firmu, vyvíjející stroje a procesy pro klinické laboratoře, jsme navrhli pražské kanceláře, které podtrhují firemní identitu.
Zvolili jsme futuristický design, který pro návštěvníky i zaměstnance evokuje vědu, vývoj, budoucnost. Ve výběru materiálů pro naplnění naší vize jsme se inspirovali v obecně známém a jednoduchém prvku - zkumavce.
Skleněné profilované plochy kombinujeme se světlem pro vytvoření atmosféry inovace a budoucnosti. Šedý rámec stěn a podlah doplňujeme firemní červenou barvou. Ostatně diagnostické stroje Beckman Coulter jsou většinou šedé s malou červenou tečkou - logem firmy.
Pro zasedací místnosti jsme navrhli originální skleněné obrazy s červeným gradientem, které odráží závěsná svítidla nad stoly. Na recepci prosvětluje silné červené logo skrze profilované sklo, které jeho záři rozpíjí různými směry při pohybu kolem. Výrazné svítidlo nad recepcí vychází ze symboliky loga firmy - šroubovice DNA.
Kovový stolek je připomínkou červené tečky na diagnostických strojích. Výběr plastových křesel sochaného tvaru dotváří futuristickou atmosféru.
V pracovním prostoru kanceláří využíváme profilované sklo jako zástěnu u stolů. Skrze sklo potom prosvítají květníky s květinami.
Našim úkolem bylo navrhnout pracovní patro o rozloze 940 m2 a showroom pro prezentací strojů a školení. Oba prostory jsou designově propojeny ve zvoleném materiálovém řešení i prací s osvětlením a nábytkem.
Místo: Praha
Fáze: realizace
Rok: 2024
Foto: Petr Moschner, Tereza Kabelková

Publikace:

další projekty

Nahoru